Elektroninės prekybos taisyklės

Įmonės MB Elektrinis paspirtukas taisyklės (toliau – Taisyklės) yra privaloma ir neatsiejama pirkimo - pardavimo sutarties, sudaromos tarp įmonės MB Elektrinis paspirtukas https://www.elektrinis-paspirtukas.lt (toliau – Tiekėjas, el. parduotuvė, mūsų, mumis, mes) ir kliento (toliau - Jūs, Jūsų, Jums, Jus) dalis, supažindinančios Jus su el. parduotuvės prekių pirkimo - pardavimo sąlygomis bei nustatančios MB Elektrinis paspirtukas ir Jūsų teises bei įsipareigojimus, susijusius su prekių pirkimu - pardavimu el. parduotuvėje.


I. Bendrosios nuostatos

1. Naudotis el. parduotuvės paslaugomis turi teisę:

   1.1. veiksnus fizinis asmuo, t.y. asmuo, sulaukęs pilnametystės, kurio veiksnumas nėra apribotas teismo tvarka;

   1.2. nepilnametis nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus, kuris turi tėvų arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai jis yra emancipuotas;

   1.3. juridiniai asmenys;

   1.4. visų aukščiau nurodytų asmenų įgalioti atstovai.

2. Jeigu Jūs norite naudotis el. parduotuvės paslaugomis, privalote užsiregistruoti. Registracija laikoma įvykusia ir galiojančia, kai Jūs elektroniniu būdu pateikiate informaciją apie save ir perėjote prie tolimesnių veiksmų.

3. Jūsų pateikti asmens duomenys (vardas, pavardė, adresas, telefonas, el. pašto adresas) registruojantis el. parduotuvėje saugomi ir tvarkomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB.  bei šių Taisyklių 1 Priede aprašyta  „Privatumo politika“.

4. Prekių kainos, nurodytos el. parduotuvės prekių kataloge, galioja tik perkant šias prekes el. parduotuvėje. Prekių kainos el. parduotuvėje yra nurodytos įskaičius PVM. Pristatymo kainos neįskaičiuotos ir nurodomos atskirai formuojant užsakymą. Pristatymo kaina Jums yra aiškiai nurodoma iki užsakymo patvirtinimo bei išskiriama pačiame užsakymo patvirtinime.

5. Pirkimo – pardavimo sutartis tarp Jūsų ir www.elektrinis-paspirtukas.lt laikoma sudaryta nuo to momento, kai Jūs e–parduotuvėje, suformavę prekių krepšelį, nurodę pristatymo adresą, pasirinkę apmokėjimo būdą ir susipažinę (perskaitę paspaudžiate mygtuką “Aš sutinku su Taisyklėmis“) su šiomis Taisyklėmis, paspaudžiate mygtuką „Kitas žingsnis“. Sutartis, elektroniniu būdu sudaryta tarp MB Elektrinis paspirtuklas ir Jūsų yra saugoma el. parduotuvėje ir Jums gali būti prieinama elektronine forma.

II. Jūsų TEISĖS IR PAREIGOS

7. Pirkėjas galiti pasirinkti ir užsisakyti bet kurią prekę iš el. parduotuvės kataloguose pateikiamų prekių.

8. Pirkėjas, naudodamasis el. parduotuves paslaugomis, sutinkate su šiomis pirkimo – pardavimo sutarties taisyklėmis ir privalote jų laikytis.

9. Pirkėjas el. parduotuvės registracijos formoje privalo pateikti išsamius ir teisingus duomenis. Jeigu bus pasikeitę Jūsų asmens duomenys ir mes apie tai nebūsime informuoti, Jūs prisiimsite visą dėl to kylančią nuostolių riziką dėl užsakymo laiku bei tinkamai įvykdyti.

10. Pirkėjas atsako už visus savo veiksmus, atliktus naudojantis el. parduotuve.

11. Tam pačiam asmeniui draudžiama registruotis ir naudotis el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis keliais skirtingais duomenimis.

12. Pirkėjas privalo būti iš anksto sutartoje vietoje, nurodytu laiku ir priimti užsakytas prekes. Pirkėjui dėl jo kaltės sutartu laiklu negalint priimti užsakytų prekių ar už jas atsiskaityti gali būti taikomas vienkartinis mokestis, kuris apsakaičiuojamas individualiai.

13. Pirkėjas įsipareigoja neperduoti tretiesiems asmenims savo registracijos bei prisijungimo duomenų. Jeigu Jūs prarandate prisijungimo duomenis, privalote nedelsiant informuoti MB Elektrinis paspirtukas el.paštu info@elektrinis-paspirtukas.lt. MB Elektrinis paspirtukas neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus pasinaudojus Jūsų prisijungimo duomenimis iki informavimo momento. Tokiu atveju MB Elektrinis paspirtukas ir turi teisę laikyti, kad veiksmus el. parduotuvėje atlikote Jūs.

14. MB Elektrinis paspirtukas neatsako už trečiųjų asmenų veiksmus, kai pasinaudoję Jūsų bankininkystės sistema, jie sudaro pirkimo – pardavimo sutartis pasinaudodami el. parduotuvės paslaugomis.

15. Kad galėtume pasiūlyti Jums visavertes paslaugas mūsų svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) informaciją (slapukus, angl. "cookies"). Įrašytą informaciją naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės naudotoją, rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome, ir galite ištrinti dalį ar visus įrašytus slapukus. Taip pat turite teisę nesutikti, kad būtų įrašoma ir naudojama informacija (slapukai) Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus, ar kreipdamiesi į mus bet kuriais svetainėje skelbiamais kontaktais.


III. MB Elektrinis paspirtukas
 teisės ir pareigos

16. Pateikus megalingus arba netikslius registracijos duomenis MB Elektrinis paspirtukas el. parduotuvėje registracijos metu, atsakote už tai tik Jūs patys. MB Elektrinis paspirtukas nustatęs duomenų netikslumą/netikrumą gali ištrinti Jūsų paskyrą ir užsakymai laikomi atšaukti tol kol nebus pateikti tikri ir pilni Pirkėjo duomenys.

17. Nustačius jog užsiimate neleistina veikla pagal LR įstatymus Jūsų paskyra gali būti ištrinta bei Pirkįjas visam laikui blokuojamas naudotis www.elektrinis-paspirtukas.lt paslaugomis.

18. MB Elektrinis paspirtukas įsipareigoja sudaryti visas sąlygas Jums naudotis el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis.

19. MB Elektrinis paspirtukas, susidarius nenumatytoms aplinkybėms, negalėdamas Jums pristatyti Jūsų užsakytos prekės įsipareigoja Jums pasiūlyti analogišką prekę. Jums atsisakius priimti prekės analogą, sumokėtus pinigus grąžinsime per 72 (septyniasdešimt dvi) valandas, jeigu Jūs padarėte išankstinį apmokėjimą.


IV. Atsiskaitymas už prekes

20. Už prekes Jūs galime atsiskaityti:

   20.1. grynaisiais pinigais parduotuvėje arba kurjeriui;

   20.2. naudojant banko internetinės bankininkystės sistemas;

   20.3. išankstiniu bankiniu pavedimu;

V. Prekių pristatymo mokestis

5.1. Pristatymo mokestis, priklausomai nuo užsakyto gaminio yra nurodomas kiekvienai prekei individualiai, įsidėjus prekę į krepšelį ir pasirinkus pristatymo būdą nurodoma pristatoma kaina, kuri yra skirta tam tikrai pasirinktai prekei. Kuršių Neringoje taikomas papildomas 50 eur pristatymo antkainis.

5.2. Vykstančių akcijų metu galimas nemokamas prekės pristatymas. Taip pat nemokamai atsiimti prekes galima mūsų prekių atsiėmimo vietoje Alytuje, atsiėmimo laikas turi būti iš anksto suderintas su www.elektrinis-paspirtukas.lt administracija.

5.3. Nemokamas gaminiu pristatymas MB Elektrinis paspirtukas transportu gali būti taikomas, tik iš anksto suderinus su pirkėju pagal MB Elektrinis paspirtukas transporto grafiką. Dėl transporto grafiko teirautis info@elektrinis-paspirtukas.lt


VI. Prekių Pristatymas

6.1. Pateikus užsakymą elektroninėje parduotuvėje www.elektrinis-paspirtukas.lt  pire kiekvienos prekės aprašymo yra nurodomas užsakymo įvykdymo terminas.

6.2. Prekes galima atsiimti be pristatymo mokesčio tiesiogiai iš mūsų prekių išdavimo vietos, esančios Alytaus mieste.

*Prekės gali būti siunčiamos ir į kitas užsienio šalis, kurių mokestis bei pristatymo laikas yra derinamas individualiai.

6.3. Prekes pristatys MB Elektrinis paspirtukas įgaliotas atstovas arba DPD kurjeris. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje yra laikoma, kad siunta yra perduota (pristatyta) tinkamai.

6.4. Prekės pristatymo metu kartu su mūsų įgaliotu atstovu Jūs privalote patikrinti prekės siuntos būklę. Pastebėjęs siuntos pažeidimą, Jūs privalote tai atžymėti siuntos važtaraštyje, bei surašyti laisvos formos siuntos pažeidimo aktą. Jums pasirašius siuntos važtaraštyje be pastabų, laikoma, kad siunta perduota tvarkinga. Jeigu pristatytos prekės komplektacijoje nėra kokių nors dalių ar dokumentų (pvz., garantinio talono ar pan.), Jūs privalote apie tai nedelsiant pranešti kreipdamiesi el.paštu info@elektrinis-paspirtukas.lt 

  4.1. Jums nurodytu (sutartu) laiku neatvykus į MB Elektrinis paspirtukas Alytaus prekių išdavimo vietą atsiimti užsakytos prekės, ji bus saugoma ne ilgiau kaip 5 (penkias) dienas, o dėl jos naujo atsiėmimo laiko privaloma iš anksto suderinti su MB Elektrinis paspirtukas administracija.
  4.2. Nepavykus prekės pristatyti pirmą kartą, kuris buvo suderintas su klientu, akartotiniam prekių pristatymui per kurjerį gali būti taikomas papildomas pristatymo mokestis, kuris bus ne didesnis nei 50 eur.
  4.3 Pasirinkus prekių atsiėmimo būdą, jeigu Jūs pavėluojate atsiimti prekę ilgiau kaip 10 (dešimt) dienų, MB Elektrinis paspirtukas atsiunčia Jums įspėjimą apie ketinimą per artimiausias 5 (penkias) dienas nutraukti pirkimo-pardavimo sutartį. Jums nesureagavus į įspėjimą, MB Elektrinis paspirtukas nutraukia pirkimo-pardavimo sutartį, išskaičiuoja iš Jūsų sumokėtų už prekę pinigų jos saugojimo išlaidas, kurios negali viršyti 20 €, ir likusią pinigų sumą grąžina Jums į Jūsų nurodytą banko sąskaitą.

6.5. Pristatymo išlaidos el. parduotuvėje nurodytą kainą nėra įskaičiuotos, jos yra nurodomos kaip numatyta Taisyklių 5 punkte.VII. Prekių garantijos

GARANTIJOS SUTEIKIMO SĄLYGOS

Garantijos suteikimo sąlygos galioja iš MB „Elektrinis paspirtukas“ pirktiems prietaisams. Garantija pradeda galioti nuo prietaiso pardavimo datos, jeigu sutartis nenumato kitaip. Garantinis prietaiso laikotarpis nurodomas pardavimų registracijos talone. Nemokamas remontas arba nekokybiškų dalių pakeitimas atliekamas toms prekėms, kurių identifikavimo pažymėjimas yra aiškiai bei teisingai užpildytas, ir kurios turi išsaugotą pirkimo kvitą. Nepateikus anksčiau paminėtų dokumentų, arba tuo atveju, kai juose trūksta informacijos arba pateikta informacija yra neįskaitoma, MB „Elektrinis paspirtukas“ turi teisę atsisakyti teikti nemokamą prekės remontą arba detalių pakeitimą. . Kai pardavėjas pakeičia daiktą ar jo komplektuojamą detalę per nustatytą garantijos terminą, tai naujam daiktui ar komplektuojamai detalei taikomas tęstinis garantijos laikotarpis. MB „Elektrinis paspirtukas“ pasilieka teisę atsisakyti taikyti garantiją, jei pažeistos žemiau išvardintos garantinės sąlygos ir (ar) prietaiso naudojimo instrukcijos

GARANTINIO APTARNAVIMO TAISYKLĖS

Pirkėjas, pateikdamas prietaisą garantiniam remontui, privalo kartu pateikti pirkimo dokumentą (kasos kvitą ar sąskaitą) bei kitus reikalingus dokumentus, jei to reikalauja pardavėjas.

Prietaisas ar jo komponentas yra priimamas pardavėjo, surašant prekės priėmimo – perdavimo aktą. Vienas akto egzempliorius įteikiamas klientui.

Gedimui nepasitvirtinus ar (ir) esant gedimams, kuriems netaikomi garantiniai įsipareigojimai ir nemokamas aptarnavimas, visas išlaidas, susijusias su prekės transportavimu į serviso centrą, gedimo nustatymu, bei remontu, klientas apmoka savo sąskaita.

Garantinio laikotarpio metu dėl gamintojo kaltės atsiradę gedimai, šalinami per 14-21 dienas nuo prietaiso perdavimo įgaliotam servisui arba per 45 dienas, jei detalę reikia atsivežti iš užsienio.

Prietaisas turi būti priduodamas saugų transportavimą užtikrinančioje pakuotėje. Jeigu prietaisas pristatomas be pakuotės, Pardavėjas neatsako už mechaninius pažeidimus, padarytus prietaiso transportavimo metu.
Atsiimant prekę, būtina patikrinti ar grąžinama visa remontui atnešto prietaiso komplektacija. Dėl komplektacijos vėliau pretenzijos nepriimamos;

Jei po prekės remonto apie prekės atsiėmimo galimybę informuotas klientas neatsiima prekės, po 2mėn. nuo remonto užbaigimo MB „Elektrinis paspirtukas“ turi teisę prekės ilgiau nebesaugoti.

GARANTINIAI ĮSIPAREIGOJIMAI NETAIKOMI ŠIAIS ATVEJAIS

Atsiradus gedimams dėl stichinių nelaimių (žaibas, potvynis, žemės drebėjimas, gaisrai), netinkamos eksploatavimo sąlygos, naudotojo tyčios ar neatsargumo.

Atsiradus gedimams dėl neteisėtų, netinkamų įtampos šaltinių, elektros tinklų sutrikimų, dėl pašalinių objektų sukeltų trumpų sujungimų.

Pažeidimai atsiradę dėl patekusių daiktų į prietaiso vidų: smėlio, skysčio (korozija, oksidacija), maisto, vandens, vabzdžių ir pan.

Nesilaikant prietaiso naudojimo taisyklių numatytų prietaiso instrukcijoje.

Dėl tam neskirtų cheminių medžiagų naudojimo.

Pažedimai atsiradę po įsigijimo prietaisui nukritus, sutrenkus arba prietaisą transportuojant, kai prietaisą gabena pats klientas.

Atsiradusius gedimus šalino ne pardavėjo serviso darbuotojas/asmuo.
Prietaiso naudojimas ne pagal paskirtį.

Prietaisas buvo sąmoningai sugadintas, ardytas. GARANTIJA NETAIKOMA

Visoms prekėms, kurioms gamintojas suteikia garantiją, yra taikomi gamintojo garantiniai terminai. Garantinis terminas nurodomas prie prekės aprašymo.

Produktui sueikiama garantija, kuri yra nustatyta pagal mažmeninės prekybos taisykles ir galioja visą laikotarpį, kuris yra privlomas pagal visus Europos sąjungos teisės aktus, su sąlyga, kad gedimas neatsirado dėl netinkamo naudojimo.

Garantija netaikoma, gedimui atsiradus dėl baterijos nepriežiūros, t. y. laikyta nešildomoje patalpoje arba ilgą laiką neįkrauta. Rekomenduojama baterijas laikyti ne žemesnėje nei +5 laipsniai temperatūros. Taip pat baterijos net ir neeksploatuojant įrenginio turi būti kartas nuo karto įkrautos. Baterijos turi būti visuomet įkrautos (bent iki 50 proc.), negalima leisti visiškai išsikrauti.

Garantija netaikoma sunaudojamoms, eksploatacinėms detalėms kaip lemputėms, padangoms, stabžių kaladėlėms, tepalui ar kitiems skysčiams.

Ši garantija netaikoma jei produktas netinkamai naudojamas, perdirbtas, atsitiktinai sugadintas, netinkamai laikomas ir sugadintas dėl naudojimo ant netinkamo paviršiaus arba dėl vandens poveikio (važinėjant lietui lyjant ir pan.).

Visas išlaidas, susijusias su prekės transportavimu, jeigu nustatomas garantinis gedimas apmoka Pardavėjas. Kad nustatyti jog gedimas yra grantinis pirkėjas savo lėšomis turi pristatyti transporto priemonė į garantinio aptarnavimo centrą, kurio adresas nurodomas pagal kliento gyvenamą vietą.

DĖMESIO DRAUDŽIAMA

Prietaisą statyti tiesioginėje saulės šviesoje, arti šilumos šaltinio ar magnetinį spinduliavimą skleidžiančių įrenginių.
Nuiminėti dangčius ar kitaip ardyti prietaisą.

Ant prietaiso dėti sunkius daiktus.

Valymui naudoti alkoholį ar kitus cheminius tirpiklius.

VIII. Prekių grąžinimas

32. Praėjus daugiau kaip 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo dienos, prekių grąžinimui taikomos Lietuvos Respublikos Mažmeninės prekybos taisyklės. 

33. Kai grąžinama nekokybiška prekė, MB Elektrinis paspirtukas įsipareigoja priimti nekokybišką prekę ir, nesant Jūsų prieštaravimo, ją pakeisti analogiška preke. Jums prieštaraujant dėl nekokybiškos prekės pakeitimo kokybiška preke, sumokėtus už nekokybišką prekę pinigus grąžinsime per 72 (septyniasdešimt dvi) valandas. Tuo atveju, kai paaiškėja, kad MB Elektrinis paspirtukas neturi analogiškos prekės, jums bus per 72 (septyniasdešimt dvi) valandas nuo šio paaiškėjimo momento sugrąžinti už prekę sumokėti pinigai.

34. Grąžinama prekė privalo būti pilnai sukomplektuota. Jūs atsakote už pilną prekės komplektavimą. Jeigu prekė nėra pilnai sukomplektuota, ji nėra priimama grąžinimui.

35. Tais atvejais, kai nepraėjus 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo pranešate apie atsisakymą nuo pirkimo-pardavimo sutarties (Taisyklių 33 p.), prekės turi būti grąžinamos toje pakuotėje, kurioje jos buvo pristatytos. Pakuotė turėtų būti nesugadinta, švari, tinkamai paruošta ir įpakuota. Kitais atvejais grąžinant prekes MB Elektrinis paspirtukas pageidauja, kad būtų laikomasi tų pačių reikalavimų arba dedamos maksimalios pastangos laikytis nurodytų reikalavimų pakuotei.

36. Jūs turite teisę atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, pranešdamas mums apie tai raštu (el. paštu info@elektrinis-paspirtukas.lt) per 14 (keturiolika) dienų nuo prekės pristatymo dienos.

37. Norėdami atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, per Taisyklėse nurodytą terminą privalote Taisyklių 36 punkte nurodytais kontaktiniais adresais pranešti apie sutarties atsisakymą raštu. Apie sutarties atsisakymo patvirtinimą gausite pranešimą Jūsų nurodytu el. paštu. Jeigu negausite patvirtinimo per 10 darbo valandų, privalote kreiptis telefonu į MB Elektrinis paspirtukas. Atsisakę sutarties, per 3 (tris) darbo dienas privalote telefonu arba el. paštu suderinti su pardavėju Prekės grąžinimo būdą (visi prekės paėmimo, nuvežimo ir kitokio transportavimo iki Pardavėjo nurodytos vietos klausimai). Šiuo atveju patys privalote grąžinti nusipirktą Prekę, atitinkančią Taisyklių 34 ir 33 punkto pirmo ir antro sakinio reikalavimus.  Atsisakius sutarties, už Prekę sumokėti pinigai bus grąžinami per 5 (penkias) darbo dienas nuo Prekės grąžinimo dienos.

38. Jūs neturite teisės atsisakyti pirkimo – pardavimo sutarties, jeigu:

    38.1. perkami garso ir vaizdo kūriniai ir fonogramos bet kokiose laikmenose, kompiuterinės programos, ir Jūs pažeidėte pakuotės apsaugas (atplėšėte ar atidarėte pakuotę);

    38.2. Jūs prekę sugadinote ar iš esmės pasikeitė prekės išvaizdą; pakuotės išvaizdos pakeitimai, kurie buvo būtini norint apžiūrėti gautą prekę, nevertinami kaip esminiai prekės išvaizdos pakeitimai.


IX. Baigiamosios nuostatos

39. MB Elektrinis paspirtukas pasilieka teisę sustabdyti, savo nuožiūra pildyti, keisti šias Taisykles ir kitus su Taisyklėmis susijusius dokumentus, apie tai Jus informuodamas el. parduotuvėje. Taisyklių papildymai ar pakeitimai įsigalioja nuo jų paskelbimo dienos, t.y. nuo tos dienos, kai jie yra patalpinami el. parduotuvės sistemoje.

40. Jeigu Jūs nesutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais papildymais, pakeitimais, Jūs turite teisę jų atsisakyti, su sąlyga, kad Jūs prarandate teisę naudotis el. parduotuvės paslaugomis.

41. Jei po Taisyklių pakeitimo Jūs ir toliau naudojatės el. parduotuvės teikiamomis paslaugomis, laikoma, kad Jūs sutinkate su nauja Taisyklių redakcija, daliniais pakeitimais ar papildymais.

42. Visi nesutarimai dėl šių Taisyklių vykdymo sprendžiami derybų keliu. Nepavykus susitarti per 30 (trisdešimt) dienų, nesutarimai sprendžiami Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

43. Prašymą/skundą dėl mūsų interneto parduotuvėje įsigytos prekės ar paslaugos galite pateikti Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai (Spausti čia) ar užpildyti prašymo formą EGS platformoje (Spausti čia)

44. Šioms taisyklėms yra taikoma Lietuvos Respublikos teisė.

Kontaktai

• Perkantiems internetinėje parduotuvėje www.elektrinis-paspirtukas.lt
infolinija (telefonu) +37060491199
Informacija apie prekių užsakymo eigą, prekių pristatymą ir atsiėmimą el. paštu info@elektrinis-paspirtukas.lt

• Perkantiems MB Elektrinis paspirtukas parduotuvėse
Nemokama infolinija (telefonu) +37060491199
Informacija apie prekių užsakymo eigą, prekių pristatymą ir atsiėmimą el. paštu info@elektrinis-paspirtukas.lt

Administracija
Telefonas +37060491199
El. paštas info@elektrinis-paspirtukas.lt


Įmonės rekvizitai
MB Elektrinis paspirtukas
Paplentės g. 68, Talokiai, LT-62194 Alytaus r
Įmonės kodas 304961184
Tel. +37060491199
El. p. : info@elektrinis-paspirtukas.lt

Versijos data: 2019 m. vasario mėn. 20 d

Privatumo politika

I. VARTOJAMOS SĄVOKOS:

1. Pardavėjas – MB Elektrinis paspirtukas, įmonės kodas: 304961184, registracijos adresas: Paplentės g. 68, Talokiai, LT-62194 Alytaus r., internetinė partuoduvė: www.elektrinis-paspirtukas.lt 

2. www.elektrinis-paspirtukas.lt – elektroninė parduotuvė, esanti adresu www.elektrinis-paspirtukas.lt 

3. Pirkėjas – 1) veiksnus fizinis asmuo, t.y. asmuo, sulaukęs pilnametystės, kurio veiksnumas nėra apribotas teismo tvarka; 2) nepilnametis nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų amžiaus, kuris turi tėvų arba rūpintojų sutikimą, išskyrus tuos atvejus, kai jis yra emancipuotas; 3) juridinis asmuo; 4) visų aukščiau nurodytų asmenų tinkamai įgalioti atstovai.

4. Paskyra – Pirkėjo registravimosi šioje el. parduotuvėje rezultatas, dėl kurio sukuriama jo asmeninius duomenis ir užsakymų istoriją saugojanti sąskaita (account).

5. Paslaugos – visos Pirkėjui teikiamos paslaugos.

6. Slapukas – tai nedidelis failas, kuris siunčiamas į įrenginį, bet kuriam asmeniui besilankant šioje el. parduotuvėje. Ši sąvoka apima ne tik slapukus, bet ir panašių priemonių naudojimą.

7. Slaptažodis – Pirkėjo sukurta ir tik jam žinoma unikali raidžių ir skaičių kombinacija, kuri pirmą kartą įvedama registruojantis el. parduotuvėje, o vėliau siekiant prisijungti prie Paskyros.

8. Naršyklė – yra programa, skirta atvaizduoti internetinius puslapius (tinklalapius) žiniatinklyje ar asmeniniame kompiuteryje.

9. Asmens duomenys – bet kuri informacija, susijusi su fiziniu asmeniu – duomenų subjektu, kurio tapatybė yra žinoma arba gali būti tiesiogiai ar netiesiogiai nustatyta pasinaudojant tokiais duomenimis kaip asmens kodas, vienas arba keli asmeniui būdingi fizinio, fiziologinio, psichologinio, ekonominio, kultūrinio ar socialinio pobūdžio požymiai.

10. Asmens duomenų valdytojas – nurodote savo įmonės pavadinimą arba Vardą ir Pavardę jei esate fizinis asmuo.

11. Privatumo politika – šis dokumentas, kuriame yra numatytos pagrindinės Asmens duomenų rinkimo, kaupimo, tvarkymo ir laikymo taisyklės, naudojantis nurodote savo domeną.

12. Administratorius – šią el. parduotuvę valdantis, atsakingas asmuo.

13. IP adresas – Kiekvienam prie interneto prijungtam kompiuteriui priskirtas unikalus numeris, kuris žinomas kaip interneto protokolo (IP) adresas. Kadangi šie numeriai paprastai priskiriami pagal šalies blokus, IP adresas gali būti dažnai naudojamas šaliai, kurioje kompiuteris prijungiamas prie interneto, identifikuoti.

14. Taisyklės – patvirtintos galiojančios „Prekių pirkimo – pardavimo internetinėje parduotuvėje taisyklės“.

15. Tiesioginė rinkodara – veikla, skirta paštu, telefonu arba kitokiu tiesioginiu būdu siūlyti asmenims prekes ar paslaugas ir (arba) teirautis jų nuomonės dėl siūlomų prekių ar paslaugų.

II. BENDROSIOS NUOSTATOS

16. www.elektrinis-paspirtukas.lt Privatumo politikoje numatytos pagrindinės Asmens duomenų rinkimo, kaupimo ir jų tvarkymo taisyklės Pirkėjui naudojantis www.elektrinis-paspirtukas.lt siūlomomis Paslaugomis.

17. Privatumo politika skirta apsaugoti ir ginti www.elektrinis-paspirtukas.lt Pirkėjų Asmens duomenis nuo neteisėto naudojimo. Privatumo politika taikoma ir www.elektrinis-paspirtukas.lt Paskyroms.

18. Pirkėjas laikomas susipažinusiu su šia Privatumo politika ir ją perskaitęs, kai išreiškia sutikimą tvarkyti jo Asmens duomenis.

Su Privatumo politika galima susipažinti ir ją atsispausdinti bet kuriuo metu www.elektrinis-paspirtukas.lt .

19. Pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį, kad (Nurodote savo domeną) yra nuorodų į kitų asmenų, įmonių ar organizacijų interneto tinklalapius, ir kad Pardavėjas nėra atsakingas už tokių interneto tinklapių turinį ir/ar jų naudojamus Privatumo politikos užtikrinimo metodus, todėl prieš pateikiant informaciją apie save Pirkėjas turėtų susipažinti su atitinkamo interneto tinklapio taisyklėmis, Privatumo politika ir kitais dokumentais.

20. Pirkėjas gali atlikti pirkimo www.elektrinis-paspirtukas.lt veiksmus prisiregistravęs prie www.elektrinis-paspirtukas.lt, taip pat neatlikęs registracijos. Iš registracijos neatlikusio Pirkėjo reikalaujama pateikti šiuos Asmens duomenys – vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą, pristatymo adresą. Pirkėjas yra atsakingas už savo Asmens duomenų pateikimą.

21. Asmenys, norintys registruotis www.elektrinis-paspirtukas.lt, privalo pateikti savo elektroninį pašto adresą ir sugalvotą Slaptažodį. Registracijos metu yra sukuriama Paskyra. Paskyroje Pirkėjas pats suveda savo duomenis – vardą, pavardę, lytį, gimimo datą, telefono numerį, elektroninio pašto adresą, todėl tik jis yra atsakingas už šių duomenų teisingumą. Pirkėjas gali bet kuriuo metu:

21.1. koreguoti ir/ar pildyti Asmens duomenis Paskyroje. Už pakoreguotų ir/ar papildytų duomenų teisingumą atsakingas Pirkėjas;

21.2. ištrinti/pašalinti visus savo duomenis, prisijungęs prie savo paskyros ir paspaudęs mygtuką "Ištrinti visus mano duomenis".

21.3. parsisiųsti visus savo duomenis, prisijungęs prie savo paskyros ir paspaudęs mygtuką "Parsisiųsti visus mano duomenis".

III. ASMENS DUOMENŲ SAUGOJIMO IR NAUDOJIMO TVARKA

22. Pirkėjas sutinka, kad jo vardas, pavardė, elektroninio pašto adresas, telefono numeris, IP adresas www.elektrinis-paspirtukas.lt būtų tvarkomi veiklos analizės tikslais. Atitinkamai www.elektrinis-paspirtukas.lt suteikia Pirkėjui teisę registruojantis www.elektrinis-paspirtukas.lt arba pateikiant užsakymą išreikšti savo sutikimą ar nesutikimą, kad jo vardas, pavardė, elektroninio pašto adresas, telefono numeris, IP adresas www.elektrinis-paspirtukas.lt būtų tvarkomi ir tiesioginės rinkodaros tikslais.

23. Pardavėjas patvirtina, jog Pirkėjo nurodyti Asmens duomenys bus tvarkomi tik siekiant tinkamai suteikti Pirkėjams elektroninėje parduotuvėje www.elektrinis-paspirtukas.lt teikiamas paslaugas (įskaitant teisę dalyvauti akcijose, projektuose). Pardavėjas taip pat patvirtina, jog Pirkėjo nurodyti Asmens duomenys bus tvarkomi Pardavėjo veiklos analizės ir Tiesioginės rinkodaros  tikslais, jeigu tokį sutikimą Pirkėjas suteiks ir nepanaikins. Nustatoma Asmens duomenų naudotinų Tiesioginės rinkodaros tikslais saugojimo trukmė – trys kalendoriniai metai nuo tokių duomenų pateikimo momento.

24. Pardavėjas įsipareigoja neatskleisti Pirkėjo Asmens duomenų tretiesiems asmenims, išskyrus šiuos atvejus:

24.1. jei yra Pirkėjo sutikimas Asmens duomenų atskleidimui;

24.2. vykdant užsakymą ar teikiant kitas paslaugas – Pardavėjo partneriams, teikiantiems prekių pristatymo ar kitas Pirkėjo užsisakytas paslaugas;

24.3. Tiesioginės rinkodaros tikslais – Pardavėjo partneriams, www.elektrinis-paspirtukas.lt pasirūpinus rašytiniais Pardavėjo partnerių įsipareigojimais laikytis Lietuvos Respublikos Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatų;

24.4. teisėsaugos institucijoms pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų numatytą tvarką;

24.5. jeigu būtina užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms arba būtina jas tirti.

25. Pirkėjas turi šias teises:

25.1. prisijungęs prie savo paskyros parsisiųsti visus savo duomenis, paspaudęs mygtuką "Parsisiųsti visus mano duomenis";

25.2. pateikęs užklausą Pardavėjui raštu gauti informaciją, iš kokių šaltinių ir kokie jo Asmens duomenys surinkti, kokiu tikslu jie tvarkomi, kokiems duomenų gavėjams teikiami ir buvo teikti bent per paskutinius 1 (vienerius) metus. Informacija Pirkėjui pateikiama jo nurodytu elektroninio pašto adresu;

25.3. prisijungęs prie savo paskyros ištrinti visus savo duomenis, paspaudęs mygtuką "Ištrinti visus mano duomenis".;

25.4. nesutikdamas su Privatumo politika nesutikti, kad būtų tvarkomi jo Asmens duomenys. Tokiu atveju Pirkėjas neturės galimybės įsigyti prekių ir/ar paslaugų elektroninėje parduotuvėje (Nurodote savo domeną);

25.5. Tiek iš karto išreikšdamas savo nesutikimą, tiek numatyta tvarka pateikdamas vėlesnį pranešimą nesutikti, kad jo Asmens duomenys būtų tvarkomi Tiesioginės rinkodaros tikslais.

26. Prekių atsiėmimo metu Pardavėjui, akcinės bendrovės Lietuvos pašto darbuotojui, kurjerių tarnybos darbuotojui ar Prekių atsiėmimo centro darbuotojui pateiktas susipažinti Pirkėjo asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas ir jame esantys Pirkėjo duomenys naudojami tik tinkamam asmens tapatybės identifikavimui.

27. Pirkėjas sutikdamas su šia Privatumo politika, sutinka, kad jo Asmens duomenys būtų naudojami siekiant įvykdyti jo užsakymą, nepriklausomai nuo to, ar užsako prekes ir/ar paslaugas iš www.elektrinis-paspirtukas.lt kaip pardavėjo ar iš Partnerių, įskaitant sutinka, kad jo Asmens duomenys bus perduoti Pardavėjo partneriams, taip pat Pardavėjo ar jo paskirto duomenų tvarkytojo tvarkomi užsakymų vykdymo veiklos analizės tikslais.

28. Pirkėjo Asmens duomenys teikiami į Europos Sąjungos valstybes nares ar į kitas užsienio valstybes tokiomis pat sąlygomis ir tvarka, kaip ir Lietuvos Respublikoje esantiems subjektams ir tik tikslams, numatytiems šioje Privatumo politikoje.

29. Pardavėjas Asmens duomenis saugo tiek, kiek šis asmuo naudojasi www.elektrinis-paspirtukas.lt paslaugomis, išskyrus atvejus, nurodytus šioje Privatumo politikoje. Po Paskyros panaikinimo siekiant įgyvendinti Privatumo politikos numatytus reikalavimus, Pirkėjo Asmens duomenys gali būti saugomi Asmens duomenų valdytojo serveryje iki dvylikos mėnesių nuo paskutinio aktyvaus Pirkėjo veiksmo (užsakymo), išskyrus nurodytus atvejus bei teisėtus teisėsaugos institucijų reikalavimus juos saugoti.

30. Pardavėjas vidinių organizacinių ir techninių priemonių pagalba užtikrina, jog Pirkėjo pateikiami Asmens duomenys www.elektrinis-paspirtukas.lt būtų apsaugoti nuo bet kokių neteisėtų veiksmų: neteisėto Asmens duomenų pakeitimo, atskleidimo ar sunaikinimo, asmens tapatybės vagystės, sukčiavimo bei Asmens duomenų apsaugos lygis atitiktų Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimus.

31. Asmens duomenys yra saugomi nuo neleistino naudojimo ir pakeitimų. Visi Pirkėjų Slaptažodžiai yra šifruojami, prie serverių, kurie susiję su Asmens duomenimis gali prisijungti tik Asmens duomenų valdytojo įgalioti asmenys ir tik per saugų sertifikatą, taip pat visi www.elektrinis-paspirtukas.lt puslapiai, kurie reikalauja Asmens duomenų įvedimo yra vykdomi per https:// protokolą.

32. Pirkėjas įsipareigoja ir privalo saugoti savo prisijungimo prie www.elektrinis-paspirtukas.lt Slaptažodį ir prisijungimo vardą, bei kitus duomenis. Pirkėjas įsipareigoja ir privalo kitiems tretiesiems asmenims neatskleisti Asmens duomenų nei apie save, nei apie trečiuosius asmenis, jeigu tokie trečiųjų asmenų Asmens duomenys jam teko prieinami, ir iš karto apie matomus pažeidimus informuoti Pardavėją.

33. Pirkėjas iš anksto sutinka, kad jo Asmens duomenis Pardavėjas turi teisę laikyti serveryje tiek, kiek tai būtina pagal www.elektrinis-paspirtukas.lt vykdomos veiklos ypatumus, jeigu Pirkėjo pateiktais duomenimis buvo (i) pasinaudota vykdant neteisėtą veiką ar (ii) buvo įtariama, jog įvykdyta tapatybės vagystė ar kitas pažeidimas, dėl kurio buvo ar bus atliekamas atitinkamų teisėsaugos institucijų tyrimas, (iii) jeigu Pardavėjas yra gavęs skundų, susijusių su atitinkamu Pirkėju, ar jeigu Pardavėjas yra pastebėjęs atitinkamo Pirkėjo padarytus Taisyklių pažeidimus ar (iv) esant kitiems teisėtiems tikslams saugoti Asmens duomenis. Šie duomenys sunaikinami gavus teisėtus teisėsaugos ar kitų įgaliotų institucijų nurodymus.

34. Administruodamas www.elektrinis-paspirtukas.lt ir diagnozuodamas galimus sutrikimus Administratorius gali naudoti Pirkėjų IP adresus.

IV. ASMENS DUOMENŲ KOREGAVIMAS, PAPILDYMAS IR IŠTRYNIMAS

35. Pirkėjas suteikia teisę www.elektrinis-paspirtukas.lt rinkti, valdyti, tvarkyti ir saugoti Pirkėjo Asmens duomenis tokia apimtimi ir tokiais tikslais, kaip numatyta Privatumo politikoje ir kituose www.elektrinis-paspirtukas.lt dokumentuose.

36. Sutikimo rinkti, valdyti, tvarkyti ir saugoti Pirkėjo Asmens duomenis davimas ar atšaukimas galioja tik į priekį.

37. Jeigu susipažinęs su savo Asmens duomenimis Pirkėjas nustato, kad Asmens duomenys yra surinkti ar gauti iš neteisėtų šaltinių, ar kad Asmens duomenys tvarkomi ne tais tikslais, kokiems jie teikiami, Pirkėjas turi teisę kreiptis į www.elektrinis-paspirtukas.lt elektroniniu pašto adresu prašydamas sustabdyti tokių Asmens duomenų tvarkymo veiksmus. Pirkėjas, kuris naudojasi www.elektrinis-paspirtukas.lt neprisiregistravęs, ir gavęs iš www.elektrinis-paspirtukas.lt atsakymą, kuriame pastebi netikslumų ar klaidų jo Asmens duomenyse, turi teisę reikalauti, kad jo Asmens duomenys kuo skubiau, bet ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas būtų patikslinti, pakoreguoti. Pirkėjas, kuris naudojasi www.elektrinis-paspirtukas.lt prisiregistravęs, Asmens duomenis taiso pats prisijungęs prie savo Paskyros. www.elektrinis-paspirtukas.lt turi teisę koreguoti, papildyti, naikinti Asmens duomenis arba stabdyti Asmens duomenų tvarkymo veiksmus tik identifikavus Pirkėjo, kuris kreipėsi, asmenybę.

38. Jeigu www.elektrinis-paspirtukas.lt abejoja Pirkėjo pateiktų Asmens duomenų teisingumu, jis gali sustabdyti šių Pirkėjų Asmens duomenų tvarkymo veiksmus, šiuos duomenis patikrinti ir patikslinti. Tokie Asmens duomenys naudojami tik jų teisingumui patikrinti.

39. Įgyvendindamas aukščiau minėtas teises Pirkėjas gali kreiptis į www.elektrinis-paspirtukas.lt elektroninio pašto adresu info@elektrinis-paspirtukas.lt .

V. ASMENS DUOMENŲ RINKIMAS IR SAUGOJIMAS

40. Siekiant, kad Pirkėjui būtų suteiktos visavertės elektroninės parduotuvės www.elektrinis-paspirtukas.lt paslaugos, į Pirkėjo kompiuterį (įrenginį) gali būti įrašyti Slapukai. Įrašytą informaciją Pardavėjas naudoja Pirkėjo kaip ankstesnio www.elektrinis-paspirtukas.lt internetinės parduotuvės lankytojo atpažinimui, informacijos apie pirkinius, įdėtus į Pirkėjo prekių krepšelį, išsaugojimui, elektroninės parduotuvės www.elektrinis-paspirtukas.lt lankomumo statistikos rinkimui. Pirkėjas, patvirtindamas Privatumo politiką, sutinka, kad jo kompiuteryje (įrenginyje) būtų įrašomi šioje Privatumo politikoje numatyti Slapukai. Šį sutikimą Pirkėjas gali bet kada atšaukti, pakeisdamas savo interneto naršyklės nustatymus, tačiau tokiu atveju tam tikros internetinės parduotuvės www.elektrinis-paspirtukas.lt funkcijos jam gali neveikti.

Kita Slapukų rūšis – skirta rinkti informaciją lankomumui apskaičiuoti (rinkti statistinę informaciją), pateikti Pirkėjų interesus atitinkantį turinį ir išsaugoti lankymosi istoriją.

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

41. Ši Privatumo politika įsigalioja 2018 m. gegužės 25 d. Apie bet kokius Privatumo politikos pasikeitimus bus informuojama šios Privatumo politikos 42 punkte.

MB Elektrinis paspirtukas administracija